Get Adobe Flash player

Całoroczne domki letniskowe w górach

Piwniczna Zdrój noclegi, Piwniczna Zdrój domki - Regulamin Domków na Polach - całorocznych domków do wynajęcia w Piwnicznej

 • Wynajmujący akceptuje poniższe punkty regulaminu, w dniu przyjazdu podpisuje umowę wynajmu domku i protokół zdawczo-odbiorczy oraz uiszcza zwrotną kaucję w wysokości 250pln na zabezpieczenie ewentualnych szkód.
 • Basen – prosimy o wzięcie prysznica oraz opłukanie nóg w czerwonej misce-muszelce każdorazowo przed wejściem do basenu. NIE WOLNO korzystać z basenu podczas pracy pompy filtrującej wodę, gdyż grozi to porażeniem prądem, czyli w godz. 23.00-7.00 Prosimy nie dotykać pompy ani regulatora czasu pracy pompy na Domku Sądeckim, gdyż zmiana ustawień może spowodować szybkie zzielenienie wody skutkujące koniecznością jej wymiany. Goście solidarnie wybierają z basenu wpadające muszki i liście przy użyciu specjalnej siatki dzięi czemu basen dłużej pozostaje w dobrej kondycji. Zastrzegamy sobie okresowe wyłączenie basenu z użytkowania na czas wymiany wody – operacja taka trwa ok. 48 godzin i ma miejsce 3-4 razy w sezonie. Nie mamy wpływu na to, kiedy następuje konieczność wymiany wody.
 • Zakaz używania otwartego ognia wewnątrz Domków. W Domkach obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów i świeczek z racji na otoczenie łatwopalnego materiału z jakiego zbudowane są Domki – czyli drewno. Dodatkowo zakaz ten ma na celu uniknięcie przykrego zapachu zatęchłego tytoniu, jaki z czasem pojawia się w pomieszczeniach w których się pali. W przypadku stwierdzenia przez panią manadżer zapachu tytoniu ma prawo ona pobrać opłatę w wysokości 250pln na pokrycie kosztu wyprania wszystkich tkanin (pokrowce sofy, zasłonki, firany, pokrowce poduszek i kołdry) i wywietrzenia ich. Podobnie ma prawo pobrać opłatę przy zaplamieniu dekoracyjnych tkanin poduszek, sof czy zasłon. Poduszki dekoracyjne są wykonane z tkanin haftowanych trudnych do wyprania w razie zabrudzenia tłuszczem itp.
 • Śmieci i utrzymanie czystości. W mieście obowiązuje segregacja śmieci – w każdej z kuchni  są zainstalowane 4 kubełki: jeden na zmieszane odpady surowcowe: PALSTIK/SZKŁO/METAL, osobny PAPIER, osobny na JEDZENIE i w końcu jeden na POZOSTAŁE ODPADY, których nie da się rozsegregować. Odpady surowcowe goście sami rozsegregowują do analogicznie oznaczonych worków znajdujących się nad Domkami. JEDZENIA Broń Boże nie wyrzucamy do śmieci - wynosimy je za domek do wiaderka, które sąsiad codziennie zabiera dokarmiając zwierzęta hodowlane. Proszę pamiętać, że PLASTIKI i PUSZKI po piwie zgniatamy, aby zajmowały najmniejszą objętość, SZKLANE BUTELKI przed wyrzuceniem płuczemy. Pozostałe odpady wrzucamy wyłącznie do 2 metalowych kontenerów i zamykamy pokrywę, żeby okoliczne pieski nie rozwlekały śmieci po terenie w poszukiwaniu jedzenia. Po skończonym najmie opróżniamy kubełki z domku. Wynajmujący może pozostawić tę czynność do wykonania pani sprzątającej za odpłatą 30pln. Worki na śmieci do kubełków znajdują się w kuchni w szafce podzlewozmywakowej. Tam też są szmaty do wykorzystania w razie awarii (rozlana woda, itp.), oraz zmiotka i szufelka.


 • Gotowanie i zmywanie. Prosimy o utrzymanie okolicy zlewozmywaka w suchości, żeby woda nie dostawała się pod zlewozmywak i nie rozmakała blatu. W tym celu wyposażamy kuchnię w ściereczki. Zachęcamy do korzystania z wyciągu kuchennego, żeby opary z gotowania nie wędrowały po domku. Gorące garnki odkładamy na specjalne metalowe podkładki. Chleb i in. kroimy na deskach do krojenia znajdujących się w kuchni. Pod gorące talerze podkładamy na stołach jadalnianych przygotowane do tego celu podkładki.


 • Wietrzenie. Przed wyjściem z Domku bezwzględnie zamykamy okna, gdyż padający deszcz, któremu zazwyczaj towarzyszy silny wiatr zalewa łóżka na piętrze Domków.


 • Odprowadzenie ścieków. Ponieważ w okolicy naszych obiektów  nie ma kanalizacji, posiadamy własne szambo na ścieki, które musimy dość często opróżniać. Aby oszczędzać na wywozie szamba korzystamy z odpowiednich przycisków spłuczek w toalecie - przy małej potrzebie spłukiwania naciskamy mały guzik spłuczki :-) Do zlewu kuchennego/umywalki/wc nie wrzucamy jedzenia, podpasek, mokrych chusteczek dla niemowląt itp., bo może to spowodować zatkanie odpływu i wymagać interwencji fachowej siły.


 • Biesiadowanie - na dwór nie wynosimy żadnych mebli ani ozdobnych elementów wyposażenia (pledy, haftowane poduszki), do siedzenia na dworze służą zrobione przez cieśli specjalne ławy i stół oraz specjalnie przygotowane koce. Osoby palące z danego Domku otrzymują popielnicę na zewnątrz do wrzucania niedopałków papierosów, żeby nie zaśmiecać najbliższego otoczenia..
 • Dojazd zimą. Na drodze wyjazdowej z Rynku na Pola ustawiony jest znak mówiący o konieczności zakładania zimą na koła łańcuchów. Prosimy o bezwzględne jego przestrzeganie, jeżeli samochód nie ma napędu 4WD.  Droga ta  jest odśnieżana i posypywana przez Gminę, ale dodatkowo na poboczu w dwóch hałdach przed najstromszymi odcinkami zeskładowana jest posypka, którą można użyć dorażnie pod koła jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Przechowywanie nart. Prosimy podczas całego pobytu przechowywać narty/snowboard w wyznaczonym miejscu w kotłowni.

 

 • Piwniczna domki letniskowe, Piwniczna domki do wynajęcia -zapamiętaj nasze Domki na Polach, jeśli szukasz Domki Piwniczna, Noclegi Piwniczna